नेपाली समाजले के लाई शुन्दर भन्छ ? (विश्वभक्त दुलाल ‘आहुति’ सँगको भिडियो कुराकानी) !

श्याम रानामगर
चैत्र १४, काठमाण्डौ

नेपाल बहुजातिय, बहुभाषिक, बहुधार्मिक तथा बहुसाँस्कृतिक समाज रहेको देश हो । यो समाजमा भएका विविधताले एक अर्कालाई प्रभावित पार्दै विकसित हुदैँ आएको छ । साँच्चिकै यी सवैखालका विविधताले यो राज्यमा, यो समाजमा स्थान पायो कि पाएन ? कस्तो खालको स्थान पायो ? त्यो भने अहिलेको चर्को बहसको विषय बनेको छ । विभिन्न कालखण्डमा यी विविधतारुपी नेपाली समाजमा विभिन्न खाले दृष्टिकोणहरुको निर्माण हुदैँ गए । तिनै मध्ये नेपाली समाजमा शौन्दर्र्यता प्रतिको दृष्टिकोण कस्तो रहेको छ । यस्ता दृष्टिकोणको निर्माण र विकास कसरी हुदैँ गए र यसका प्रभावहरु कस्तो रहको छ त ?

नेपाली समाजका विश्लेषक, प्रखर बक्ता, लेखक, साहित्यकार, दलित अधिकार अभियन्ता तथा कम्युनिष्ट आन्दोलनमा लामो समयदेखि लाग्दै आउनु भएका नेकपा माओवादी केन्द्रका नेता विश्वभक्त दुलाल आहुतीले यीनै नेपाली समाजमा शौन्दर्यता प्रतिको दृष्टिकोण, यसको असर र यसको समाधानका लागि के गर्ने भन्ने विषयमा गरेको गहिरो विश्लेषण सहितको यो सामाग्री ।

Shyam Bahadur Ranamagar

Shyam Bahadur Ranamagar

Shyam Ranamagar is Chief Media Director for Magars Creation Company (Multipurpose Investment Company). He Leads NICE Media Network For Complete Media Broadcasting and Publications Which Includes NICE Television, NICE Radio, NICE Magazine, Magarmedia.com, Nepalchoutari.com and Nepalbikash.com.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Enjoy this Magarmedia News Site? Please spread the word :)